Hotel op Buiten-Hebriden vakantie Hotels op Buiten-Hebriden booking.com


vorige eiland Orkney-eilanden Buiten-Hebriden volgende eiland Binnen-Hebriden

Beschrijving eilandengroep Buiten-Hebriden

De Buiten-Hebriden liggen in de Atlantische Oceaan en behoren tot het land Groot Brittannie en bestaan uit maar liefst 65 eilanden (waarvan 15 bewoond).
De oppervlakte bedraagt 2864 km2, ongeveer 7.1 keer zo groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 2623 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 26355 (9 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 Lewis HarrisNoord210173.4%1991875.6%
2 North UistMidden - Centraal2759.6%12714.8%
3 BenbeculaZuid742.6%12194.6%
4 South UistZuid28910.1%18186.9%
5 BarraZuid662.3%10784.1%
6 Great BerneraNoordWest190.7%2521%
7 ScalpayOostNoordOost70.2%2911.1%
8 BernerayMidden - Centraal110.4%1380.5%
9 BaleshareWestZuidWest90.3%580.2%
10 GrimsayMidden - Centraal70.2%1690.6%
11 EriskayZuid70.2%1430.5%


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 86 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 799 meter hoog met de naam Clisham en bevindt zich op Lewis Harris. Officile toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Buiten-Hebriden.
Andere eilanden in deze eilandengroep zijn (minimale grootte 0.1 km2):
Berneray, Mingulay, Pabbay, Sandray, Maol Dmhnaich, Fuidheigh, Hellisay, Gighay, Fuday, Eriskay, Stulaigh, Fuidhaigh, Eileanan Chearabhaigh, Mainland, Flodaigh, Flodaigh Mr, Ronay, Grimsay, Mainland, Ceann Ear, Ceann Iar, Baleshare, Kirkibost Island, Ceallasaigh Beag, Ceallasaigh Mr, Thernatraigh, Srmaigh, Taghaigh, Orasaigh, Vallay, Boreray, Berneray, Killegray, Ensay, Pabbay, Eilean Stocinis, Scalpay, Sgeotasaigh, Dun, Shiant Islands, St Kilda Or Hirta, Soay, Taransay, Soaidh Mr, Boreray, Eilean Liubhaird, Eilean Shphoirt, Scarp, Eilean Chaluim Chille, Eilean Mhealasta, Eilean Chearstaigh, Fuaidh Mr, Pabaigh Mr, Great Bernera, Bearnaraigh Beag.

Youtube video - filmpje


Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa



Topografische kaart Buiten-Hebriden

Buiten-Hebriden kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afonderlijke eilanden.
Buiten-Hebriden aantal keer bekeken: 243

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Buiten-Hebriden

Buiten-Hebriden hoogtekaart DTM DEM


Relif: Hoogteklassen in procenten


Relif: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag

Landgebruik Buiten-Hebriden

 Bos   15.58 km2 
 0.6% 
 Natuur   824.65 km2 
 28.8% 
 Natte natuur   1511.26 km2 
 52.6% 
 Landbouw   289.61 km2 
 10% 
 Stedelijk gebied   7.52 km2 
 0.2% 
 Infrastructuur   4.06 km2 
 0.2% 
 Gesteente-Zand   0.13 km2 
 5.6% 
 Water - Meren   48.31 km2 
 1.6%