Hotel op Noord-Egeïsche Eilanden vakantie Hotels op Noord-Egeïsche Eilanden booking.com


vorige eiland Sporaden Noord-Egeïsche Eilanden

Beschrijving eilandengroep Noord-Egeïsche Eilanden

De Noord-Egeïsche Eilanden liggen in de Egeïsche Zee en behoren tot het land Griekenland en bestaan uit maar liefst 84 eilanden (waarvan 9 bewoond).
De oppervlakte bedraagt 3820 km2, ongeveer 9.4 keer zo groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 1214 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 203856 (53 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 LesbosMidden - Centraal164243%9064344.5%
2 SamosZuidOost48012.6%3381416.6%
3 ChiosZuid84822.2%5193625.5%
4 LimnosNoordWest48012.6%169928.3%
5 Agios EfstratiosWestNoordWest421.1%2700.1%
6 PsaraZuidWest401.1%4580.2%
7 FournoiZuid310.8%13200.6%
8 IkariaZuid2566.7%84234.1%


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 241 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 1433 meter hoog met de naam Kerketefs en bevindt zich op Samos. Officiële toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Noord-Egeïsche Eilanden.
Andere eilanden in deze eilandengroep zijn (minimale grootte 0.1 km2):
Nhsos sideriths, Koykkonhsi, Alogonhsion, Agios Eystratios, Ag. Gevrgios Petras, Panagia, Mparmpalias, Aspronhsos, Cara, Margarith, Anticara, Oinoysses, Katv nhsi, Pasas, Pontikonhso, Gaidoyronhso, Batos, Ikaria, Nhsos lhmnos.

Youtube


Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa



Topografische kaart Noord-Egeïsche Eilanden

Noord-Egeïsche Eilanden kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afonderlijke eilanden.
Noord-Egeïsche Eilanden aantal keer bekeken: 1436

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Noord-Egeïsche Eilanden

Noord-Egeïsche Eilanden hoogtekaart DTM DEM


Reliëf: Hoogteklassen in procenten


Reliëf: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag

Landgebruik Noord-Egeïsche Eilanden