Hotel op Toscaanse Archipel vakantie Hotels op Toscaanse Archipel booking.com


vorige eiland Balearen Toscaanse Archipel volgende eiland Pontijnse Eilanden

Beschrijving eilandengroep Toscaanse Archipel

De Toscaanse Archipel liggen in de Tyrreense Zee en behoren tot het land Italie en bestaan uit 7 eilanden (waarvan 7 bewoond).
De oppervlakte bedraagt 289 km2, ongeveer 1.4 keer zo klein als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 287 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 33789 (117 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 ElbaMidden - Centraal22377.2%3166093.7%
2 GorgonaNoord2.20.8%1470.4%
3 CapraiaNoordWest196.6%4101.2%
4 PianosaZuidWest103.5%100%
5 MontecristoZuid103.6%20%
6 Del GiglioZuidOost217.4%14584.3%
7 GiannutriZuidOost2.30.8%1020.3%


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 177 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 1017 meter hoog met de naam Monte Capanne en bevindt zich op Elba. OfficiŽle toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Toscaanse Archipel.

Youtube video - filmpje


Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa



Topografische kaart Toscaanse Archipel

Toscaanse Archipel kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afonderlijke eilanden.
Toscaanse Archipel aantal keer bekeken: 247

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Toscaanse Archipel

Toscaanse Archipel hoogtekaart DTM DEM


ReliŽf: Hoogteklassen in procenten


ReliŽf: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag

Landgebruik Toscaanse Archipel

 Bos   72.83 km2 
 25.2% 
 Natuur   155.83 km2 
 53.8% 
 Natte natuur   0 km2 
 0% 
 Landbouw   35.54 km2 
 12.2% 
 Wijnbouw   0 km2 
 0% 
 Stedelijk gebied   20.51 km2 
 7% 
 Infrastructuur   0.94 km2 
 0.3% 
 Gesteente-Zand   0.00 km2 
 0.8% 
 Water - Meren   1.35 km2 
 0.4%