Hotel op Zuid-Ege´sche Eilanden vakantie Hotels op Zuid-Ege´sche Eilanden booking.com


vorige eiland Ionische Eilanden Zuid-Ege´sche Eilanden volgende eiland Sporaden

Beschrijving eilandengroep Zuid-Ege´sche Eilanden

De Zuid-Ege´sche Eilanden liggen in de Ege´sche Zee en behoren tot het land Griekenland en bestaan uit eilanden (waarvan bewoond).
De oppervlakte bedraagt 4985 km2, ongeveer 12.3 keer zo groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 3902 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 295471 (59 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 SantoriniMidden - Centraal771.5%136704.6%
2 KosNoordOost2905.8%3082810.4%
3 MikonosMidden - Centraal871.7%93203.2%
4 RodosOostZuidOost140228.1%11700739.6%
5 AndrosNoord3837.7%00%
6 KeaNoordWest1322.6%24550.8%
7 TinosNoord1963.9%86362.9%
8 SyrosNoordWest851.7%215077.3%
9 KythnosWestNoordWest1002%14560.5%
10 PatmosNoordNoordOost350.7%30471%
11 SerifosWestNoordWest741.5%14200.5%
12 LerosNoordOost551.1%79172.7%
13 NaxosMidden - Centraal4308.6%189046.4%
14 ParosMidden - Centraal1973.9%137154.6%
15 AntiparosMidden - Centraal350.7%12110.4%
16 KalymnosOostNoordOost1132.3%161795.5%
17 SifnosWest781.6%26250.9%
18 Hoog KoufonissiMidden - Centraal60.1%3990.1%
19 Laag KoufonissiMidden - Centraal3.90.1%00%
20 AmorgosMidden - Centraal1232.5%19730.7%
21 KimolosWest380.8%9100.3%
22 IosMidden - Centraal1092.2%20240.7%
23 MilosWestZuidWest1593.2%49771.7%
24 SikinosMidden - Centraal420.8%2730.1%
25 FolegandrosWestZuidWest330.7%7650.3%
26 SymiOost581.2%25900.9%
27 NisyrosOost410.8%10080.3%
28 AstypalaiaMidden - Centraal972%13340.5%
29 TilosOost621.2%7800.3%
30 AnafiZuid390.8%2610.1%
31 ChalkiOostZuidOost280.6%4780.2%
32 Megisti - KastellorizoOost100.2%4920.2%
33 KarpathosZuidZuidOost3036.1%62262.1%
34 KasosZuid661.3%10840.4%


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 192 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 1215 meter hoog met de naam Attavyros en bevindt zich op Rodos. OfficiŰle toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Zuid-Ege´sche Eilanden.
Andere eilanden in deze eilandengroep zijn (minimale grootte 0.1 km2):
Nntithlos, Syrna, Mesonhsi, Stefania, Alimia, Plakida, Paxia, Makra, Makry, Plath, Kea (tzia), Planhths, Agios Nikolaos, Makronhsos, Kasonhsi, Nhsoi foyrnoi, Samiopoyla, Gyaros, Agios Mhnas, Uymainaki, Uymaina, Glaronhsi, Kesiria, Uymaina, Alatonhsi, Megalos Anturvpofagos, Makronhsi, Syros, Mykonos, Kyunos, Neronhsi, Agauonhsi, Katsagani, Tragonhsi, Rhneia, Didymh, Koynelonhsi, Koynelonhsi, Noi xtapodia, Arkoi, Anydros, Dhlos, Aspronhsi, Patmos, Stroggylh, Marauos, Agreloyssa, Makronhsi, Kalobolos, Arefoysa, Piperi, Leicoi, Xiliomodi, Farmakonhsi, Tragonhsi, Makronhsi, Serifopoyla, Fragkos, Tryphth, Arxaggelos, Serifos, Stroggylh, Najos, Leros, Faradonhsia, Gaidoyronhsi, Paros, Biokastro, Agia Kyriakh, Boys, Donoysa, Filitzi, Skoylonhsi, Phganoysa, Ag. Nikolaos, Megalo Glaronhsi, Nhsida agia paraskeyh, Stroggylo, Epanv Fyra, Kalolimnos, Katv Fyra, Antiparos, Sifnos, Kalabros, Lebiua, Telendos, Epanv, Dryonhsi, Noi mayria, Noi mayria, N. Kinaros, Kopries, Glaros, Glarompi, Despotikon, Ag.kyriakh, Panteronhsi, Cerimos, Stroggylo, Koyfonhsion, Platy, Amorgos, Belopoyla, Katv koyfonhsion, Glaronhsi, Kvs, Nera, Liadi, Kitrianh, Keros, Sxoinoysa, Nikoyria, Safonidi, Krambonhsi, Boylgarhs, Hrakleia, Loympadiarh, Benetiko, Fidoysa, Anv Antikeri, Kimvlos, Katv Antikeri, Falkonera, Agriloy, Petalidi, Gramboyssa, Antimhlos, Ios, Polyaigos, Akrauion, Agios Eystauios, Mhlos, Agios Gevrgios, Sikinos, Stroggylh, Gyali, Nimos, Folegandros, Xondros, Symh, Astypalaia, Kardivtissa, Kalogeros, Anydros, Nisyros, Fvkionhsia, Fvkionhsia, Pergoysa, Gialeano, Katsagreli, Megalonhsi, Paxeia, Ligno, N xondrh, Pontikoyssa, Ofidoyssa, Thgani, Agia Kyriakh, Koynoypoi, Sesklio, Koyloyndros, Gaidoyronhsi, Thlos, Uhra (santorinh), Uhrasia, Nhsi, Megalos Adelfos, Nea Kamenh, Anafh, Palaia Kahmenh, Aspro, Agioi Ueodoroi, Xristianh, Xalkh, Stroggylh, Askania, Tragoysa, Nhsaki, Megalo Sofrano, Mikro Sofrano, Saria, Astakida, Astakidopoylo, Xamhlh (kamhlonhsi), Karpauos, Diboynia, Diboynia, Esvkastro, Makronhsi, Porionh, Armauia, Kasos, Pontikonhsia, Thnos, Andros, Kalymnos.

Youtube video - filmpje


Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa



Topografische kaart Zuid-Ege´sche Eilanden

Zuid-Ege´sche Eilanden kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afonderlijke eilanden.
Zuid-Ege´sche Eilanden aantal keer bekeken: 212

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Zuid-Ege´sche Eilanden

Zuid-Ege´sche Eilanden hoogtekaart DTM DEM


ReliŰf: Hoogteklassen in procenten


ReliŰf: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag

Landgebruik Zuid-Ege´sche Eilanden