Kerst 200x200

Hotel op Kvarner eilanden vakantie Hotels op Kvarner eilanden booking.com


boek je vakantie bij de ANWB

Youtube Kvarner eilanden

vorige eiland Tremitische Eilanden Kvarner eilanden volgende eiland Ionische Eilanden

Booking.com

Beschrijving eilandengroep Kvarner eilanden

De Kvarner eilanden liggen in de Adriatische Zee en behoren tot het land Kroatie en bestaan uit 13 eilanden (waarvan 9 bewoond). De eilanden liggen in het noordwesten van het land.
De oppervlakte bedraagt 1279 km2, ongeveer 3.2 keer zo groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 940 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 47681 (37 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 KrkNoordOost40831.9%1786037.5%
2 CresOost40131.4%31846.7%
3 LosinjZuidWest745.8%777116.3%
4 RabZuidOost866.7%948019.9%
5 UnijeWestZuidWest171.3%880.2%
6 Vele SrakaneZuidWest1.20.1%30%
7 SusakZuidWest3.80.3%1510.3%
8 PagZuidOost28322.1%905919%
9 IlovikZuidZuidWest50.4%850.2%
127947681


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 128 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 648 meter hoog met de naam Gorice en bevindt zich op Cres. Officiële toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Kvarner eilanden.

Andere eilanden in deze eilandengroep zijn (van noord naar zuid):
Plavnik, Prvić, Sveti Grgur, Dolin, Unije, Vele Srakane, Susak, Pag, Ilovik.

Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa


Topografische kaart Kvarner eilanden

Kvarner eilanden kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afzonderlijke eilanden.
Kvarner eilanden aantal keer bekeken: 2053

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Kvarner eilanden

Kvarner eilanden hoogtekaart DTM DEM


Reliëf: Hoogteklassen in procenten


Reliëf: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag


Landgebruik Kvarner eilanden

 Bos   313.73 km2 
 24.5% 
 Natuur   339.88 km2 
 26.6% 
 Natte natuur   6.71 km2 
 0.5% 
 Landbouw   460.42 km2 
 36% 
 Wijnbouw   32.9 km2 
 2.6% 
 Stedelijk gebied   43.11 km2 
 3.4% 
 Infrastructuur   1.41 km2 
 0.1% 
 Gesteente-Zand   42.44 km2 
 3.3% 
 Water - Meren   38.49 km2 
 3% 



Rondreizen Griekenland