Kerst 200x200

Hotel op Lofoten vakantie Hotels op Lofoten booking.com


Noord-Noorwegen

Youtube Lofoten

vorige eiland Vesterålen Lofoten volgende eiland Shetlandeilanden

Booking.com

Beschrijving eilandengroep Lofoten

De Lofoten liggen in de Noorse Zee en behoren tot het land Noorwegen en bestaan uit maar liefst 529 eilanden (waarvan bewoond). De eilanden liggen in het noorden van het land.
De oppervlakte bedraagt 1245 km2, ongeveer 3.1 keer zo groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 2519 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 18346 (15 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 AustvågøyOostNoordOost50740.7%417722.8%
2 GimsøyaMidden - Centraal453.6%2301.3%
3 VestvågøyaZuidWest39531.7%1035056.4%
4 FlakstadøyaZuidWest1068.5%10475.7%
5 MoskenesøyaZuidWest17113.7%12636.9%
6 MoskenZuidZuidWest1.50.1%00%
7 VærøyZuidZuidWest161.3%7444.1%
8 RøstZuidZuidWest3.70.3%5352.9%
124518346


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 203 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 1146 meter hoog met de naam Higravtindan en bevindt zich op Austvågøy. Officiële toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Lofoten.

Andere eilanden in deze eilandengroep zijn (van noord naar zuid):
Brottøya, Slåttøya, Vedøya, Seløya, Engøya, Ørnøya, Risøya, Sandøya, Borgvær, Sandsøya, Stormolla, Kalvsøya, Gimsøya, Oddvær, Sandøya, Gullvikholmen, Bjørnarøya, Kjepsøya, Kjeøya, Skjoldvær, Lyngværet, Skinøya, Storøya, Vestvågøya, Litlmolla, Tøa, Hestøya, Sandøya, Gulbrandsøya, Sandøya, Bjørnøya, Bindingsøya, Sandøya, Skrova, Engøya, Fuglbergøya, Henningsvær, Rødholmen, Vestværet, Sandøya, Æsøya, Døløya, Kjeøya, Brandsholmen, Svinøya, Flakstadøya, Skjelvsteinen, Kunna, Moskenesøya, Tjeldholmen, Buholman, Mosken, Skarvholman, Langrumpholmen, Aurholmen, Lamholmen, Værøy, Sandholmen, Sandøyra, Heggelvær, Staven, Gleda, Lyngværet, Vedøya, Storfjellet, Melholmen, Sandøya, Ellevsnyken, Trenyken, Hærnyken, Vestskjerholmen,

Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa


Topografische kaart Lofoten

Lofoten kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afzonderlijke eilanden.
Lofoten aantal keer bekeken: 2299

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Lofoten

Lofoten hoogtekaart DTM DEM


Reliëf: Hoogteklassen in procenten


Reliëf: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag


Landgebruik Lofoten

 Bos   178.12 km2 
 14.3% 
 Natuur   741.57 km2 
 59.6% 
 Natte natuur   92.1 km2 
 7.4% 
 Landbouw   94.17 km2 
 7.6% 
 Stedelijk gebied   11.4 km2 
 0.9% 
 Infrastructuur   1.28 km2 
 0.1% 
 Gesteente-Zand   116.9 km2 
 9.4% 
 Water - Meren   8.82 km2 
 0.7% 



Noord-Noorwegen winter