Hotel op Zuid-Egeïsche Eilanden vakantie Hotels op Zuid-Egeïsche Eilanden booking.com



Youtube Zuid-Egeïsche Eilanden

vorige eiland Ionische Eilanden Zuid-Egeïsche Eilanden volgende eiland Sporaden

Booking.com

Beschrijving eilandengroep Zuid-Egeïsche Eilanden

De Zuid-Egeïsche Eilanden liggen in de Egeïsche Zee en behoren tot het land Griekenland en bestaan uit eilanden (waarvan bewoond). De eilanden liggen in het zuiden van het land.
De oppervlakte bedraagt 4985 km2, ongeveer 12.3 keer zo groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 3902 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 295471 (59 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 SantoriniMidden - Centraal771.5%136704.6%
2 KosNoordOost2905.8%3082810.4%
3 MikonosMidden - Centraal871.7%93203.2%
4 RodosOostZuidOost140228.1%11700739.6%
5 AndrosNoord3837.7%00%
6 KeaNoordWest1322.6%24550.8%
7 TinosNoord1963.9%86362.9%
8 SyrosNoordWest851.7%215077.3%
9 KythnosWestNoordWest1002%14560.5%
10 PatmosNoordNoordOost350.7%30471%
11 SerifosWestNoordWest741.5%14200.5%
12 LerosNoordOost551.1%79172.7%
13 NaxosMidden - Centraal4308.6%189046.4%
14 ParosMidden - Centraal1973.9%137154.6%
15 AntiparosMidden - Centraal350.7%12110.4%
16 KalymnosOostNoordOost1132.3%161795.5%
17 SifnosWest781.6%26250.9%
18 Hoog KoufonissiMidden - Centraal60.1%3990.1%
19 Laag KoufonissiMidden - Centraal3.90.1%00%
20 AmorgosMidden - Centraal1232.5%19730.7%
21 KimolosWest380.8%9100.3%
22 IosMidden - Centraal1092.2%20240.7%
23 MilosWestZuidWest1593.2%49771.7%
24 SikinosMidden - Centraal420.8%2730.1%
25 FolegandrosWestZuidWest330.7%7650.3%
26 SymiOost581.2%25900.9%
27 NisyrosOost410.8%10080.3%
28 AstypalaiaMidden - Centraal972%13340.5%
29 TilosOost621.2%7800.3%
30 AnafiZuid390.8%2610.1%
31 ChalkiOostZuidOost280.6%4780.2%
32 Megisti - KastellorizoOost100.2%4920.2%
33 KarpathosZuidZuidOost3036.1%62262.1%
34 KasosZuid661.3%10840.4%
4985295471


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 192 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 1215 meter hoog met de naam Attavyros en bevindt zich op Rodos. Officiële toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Zuid-Egeïsche Eilanden.

Andere eilanden in deze eilandengroep zijn (van noord naar zuid):
Andros, Makronhsi, Prasonhsi, Agios Nikolaos, Kasonhsi, Makronhsos, Katergon, Kalogeroi, Planhths, Samiopoyla, Apokoftos, Kea (tzia), Gyaros, Foyhs, Agios Mhnas, Thnos, Uymainaki, Katergarakia, J. Agios Mhnas, Glaronhsi, Uymaina, Uymaina, Kesiria, Limenopetra, Korniaxth, Nhsoi foyrnoi, Alatonhsi, Mikros Anurvpofagos, Prasonhsaki, Stroggylo, Megalos Anturvpofagos, Plaka, Makronhsi, Stroggylh, Pitta, Neronhsi, Barbarolyssa, Katsagani, Agauonhsi, Mykonos, Tragonhsi, Kaboyras, Ag. Gevrgios, Syros, Koynelonhsi, Didymh, Stroggylo, Noi xtapodia, Koynelonhsi, Rhneia, Petrokarabo, Anydros, Noi xtapodia, Noi xtapodia, Koymaros, Anv Rematarhs, Katv Rematarhs, Praso, Aspronhsi, Dhlos, Kyunos, Krommydi, Arkoi, Sxinonhsi, Stroggylo, Stroggylh, Xoironhsi, Marauos, Noi. mpalamoy, Noi. mpalamoy, Abaptistos, Nata, Agreloyssa, Noi. mpalamoy, Spolato, Makronhsi, Tsoyka, Smineronhsi, Kalobolos, Patmos, Cauonhsi, Nhsoi manvlh, Ag. Gevrgios, Manvlh, Kentronhsi, Agia Uekla, Manvlh, Manvlh, Arefoysa, Piperi, Noi. sklabes, Megalo aspronhsi, Xiliomodi, Makry aspronhsi, Mikro aspronhsi, Leicoi, Tragonhsi, Kaboyronhsia, Kaboyronhsia, Koyloyra, Farmakonhsi, Notia Aspra, Lira, Makronhsi, Piato, Cvmos, Kapparh, Stayri, Prasonhsi, Pilafi, Serifopoyla, Fragkos, Kalapodia, Kalapodia, Saraki, Tryphth, Arxaggelos, Patela, Stroggylh, Braxonhsida mermhgkas, Faradonhsia, Faradonhsia, Faradonhsia, Faradonhsia, Faradonhsia, Faradonhsia, Leros, Toyrlites, Serifos, Gaidoyronhsi, Biokastro, Ndes fonisses, Agia Kyriakh, Boys, Mayronhsi, Nis ag. artemios, Nis galiatsos, Filitzi, Skoylonhsi, Phganoysa, Garmpia, Donoysa, Leriko, Mikro Glaronhsi, Ag. Nikolaos, Megalo Glaronhsi, Nhsida agia paraskeyh, Stroggylo, Pitta, Najos, Epanv Fyra, Paros, Katv Fyra, Kalolimnos, Oros, Saliagkos, Adejhs, Prasonhsi, Mpoyntaria, Limnia, Limnia, Kalabros, Katsoynioy, Ag. Antvnios, Marmara, Telendos, Epanv, Lebiua, Antiparos, Toyrna, Noi mayria, Dryonhsi, Noi mayria, Kalymnos, Preza, Nhsaki, Kopries, Glaros, Glarompi, Thgani, N. Kinaros, Koimhthri, Ag.kyriakh, Sifnos, Panteronhsi, Despotikon, Basilikh, Sarh, Nekrouhkh, Stroggylo, Ligkio, Platy, Cerimos, Koyfonhsion, Brx monopetra, Krebbatio, Belopoyla, Glaronhsi, Nera, Katv koyfonhsion, Liadi, Kitrianh, Plaka, Keros, Gaidoyra, Daskalio, Nikoyria, Safonidi, Krambonhsi, Mikrh Plaka, Boylgarhs, Meg. Plaka, Sxoinoysa, Tsoyloyfi, Loympadiarh, Lazaros, Andreas, Aspronhsi, Benetiko, Amorgos, Anv Antikeri, Fidoysa, Hrakleia, Katv Antikeri, Falkonera, Agriloy, Daskalio, Mikros Abelas, Prasonhsi, Paraskopos, Kvs, Petalidi, Meg. Biokastro, Feloyka, Calida, Kimvlos, Gramboyssa, Petalidi, Antimhlos, Plakvtoy, Brx. kishri, Ag. Andreas, Akrauion, Mikrh Arkadia, Agios Eystauios, Manvlhs, Polyaigos, Glaronhsia, Glaronhsia, Glaronhsia, Agios Gevrgios, Noi kaselles, Cauonhsi, Elmyronhsi, Zakynuos, Kastri, Kaloghros, Ios, Diakofto, Mhlos, Abvlada, Prasonhsi, Stroggylh, Sikinos, Nis. petalidi, Ag. Antvnios, Gyali, Nimos, Xondros, Jylo, Barbaronhsi, Plath, Karabos, Prasonhsi, Kalogeros, Ojeia, Kardivtissa, Ag.marina, Anydros, Pajimadi, Ndes adelfia, Folegandros, Ndes adelfia, Fvkionhsia, Ag. Ivannhs, Fvkionhsia, Praso, Bagi, Makry Katergo, Symh, Fvkionhsia, Pergoysa, Nisyros, Gialeano, Katsagreli, Megalonhsi, Paxeia, Karabalonhsi, N xondrh, Marmaras, Ligno, Pontikoyssa, Ofidoyssa, Astypalaia, Thgani, Agia Kyriakh, Thgani, Nis. monh, Nis. fteno, Nis. xondropoylo, Koynoypoi, Brx ktenia, Sesklio, Troympeto, Nhsides ananes, Nhsides ananes, Koyloyndros, Nhsides ananes, Nhsides ananes, Nhsides ananes, Gaidoyronhsi, Giakoymh, Prasoyda, Thlos, Nhsi, Uhrasia, Megalos Adelfos, Ag.andreas, Nea Kamenh, Palaia Kahmenh, Ag.kvnstantinos, Aspro, Pelekoysa, Xoironhsi, Uhra (santorinh), Nntithlos, Anafh, Syrna, Ftena, Ftena, Stefania, Mesonhsi, Plakida, Alimia, Paxia, Makra, Sfyra, Makry, Agioi Ueodoroi, Maelonhsi, Xristianh, Panv Prasoyda, Drosonhsi, Stroggylh, Brx. jera, Askania, Xalkh, Esxath, Kolofvnas, Tragoysa, Esxath, Nhsaki, Krebbati, Katv Prasoyda, Plateia, Nhsakia, Nhsakia, Nipoyri, Gevrgioy, Stroggylh, Pentanhsa, Pentanhsa, Megalo Sofrano, Soxas, Mikro Sofrano, Karabonhsia, Karabonhsia, Xtenies, Aygo, Sial, Astakida, Astakidopoylo, Saria, Xamhlh (kamhlonhsi), Prasonhsion, Diboynia, Diboynia, Ammoydi, Nhsi, Esvkastro, Karpauos, Karofyllas, Moira, Makronhsi, Diakofths, Porionh, Stroggylh, Armauia, Pontikonhsia, Lytra, Pontikonhsia, Nhsaros, Kasos, Plaka, Plath, Nhsides koyroykia, Nhsides koyroykia, Nhsides koyroykia, Traxhlos,

Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa


Topografische kaart Zuid-Egeïsche Eilanden

Zuid-Egeïsche Eilanden kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afzonderlijke eilanden.
Zuid-Egeïsche Eilanden aantal keer bekeken: 2549

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Zuid-Egeïsche Eilanden

Zuid-Egeïsche Eilanden hoogtekaart DTM DEM


Reliëf: Hoogteklassen in procenten


Reliëf: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag


Landgebruik Zuid-Egeïsche Eilanden