Hotel op Zuid-Egeïsche Eilanden vakantie Hotels op Zuid-Egeïsche Eilanden booking.com


vorige eiland Ionische Eilanden Zuid-Egeïsche Eilanden volgende eiland Sporaden

Beschrijving eilandengroep Zuid-Egeïsche Eilanden

De Zuid-Egeïsche Eilanden liggen in de Egeïsche Zee en behoren tot het land Griekenland en bestaan uit eilanden (waarvan bewoond).
De oppervlakte bedraagt 4985 km2, ongeveer 12.3 keer zo groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 3902 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 295471 (59 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 SantoriniMidden - Centraal771.5%136704.6%
2 KosNoordOost2905.8%3082810.4%
3 MikonosMidden - Centraal871.7%93203.2%
4 RodosOostZuidOost140228.1%11700739.6%
5 AndrosNoord3837.7%00%
6 KeaNoordWest1322.6%24550.8%
7 TinosNoord1963.9%86362.9%
8 SyrosNoordWest851.7%215077.3%
9 KythnosWestNoordWest1002%14560.5%
10 PatmosNoordNoordOost350.7%30471%
11 SerifosWestNoordWest741.5%14200.5%
12 LerosNoordOost551.1%79172.7%
13 NaxosMidden - Centraal4308.6%189046.4%
14 ParosMidden - Centraal1973.9%137154.6%
15 AntiparosMidden - Centraal350.7%12110.4%
16 KalymnosOostNoordOost1132.3%161795.5%
17 SifnosWest781.6%26250.9%
18 Hoog KoufonissiMidden - Centraal60.1%3990.1%
19 Laag KoufonissiMidden - Centraal3.90.1%00%
20 AmorgosMidden - Centraal1232.5%19730.7%
21 KimolosWest380.8%9100.3%
22 IosMidden - Centraal1092.2%20240.7%
23 MilosWestZuidWest1593.2%49771.7%
24 SikinosMidden - Centraal420.8%2730.1%
25 FolegandrosWestZuidWest330.7%7650.3%
26 SymiOost581.2%25900.9%
27 NisyrosOost410.8%10080.3%
28 AstypalaiaMidden - Centraal972%13340.5%
29 TilosOost621.2%7800.3%
30 AnafiZuid390.8%2610.1%
31 ChalkiOostZuidOost280.6%4780.2%
32 Megisti - KastellorizoOost100.2%4920.2%
33 KarpathosZuidZuidOost3036.1%62262.1%
34 KasosZuid661.3%10840.4%


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 192 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 1215 meter hoog met de naam Attavyros en bevindt zich op Rodos. Officile toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Zuid-Egeïsche Eilanden.
Andere eilanden in deze eilandengroep zijn (minimale grootte 0.1 km2):
Nntithlos, Syrna, Mesonhsi, Stefania, Alimia, Plakida, Paxia, Makra, Makry, Plath, Kea (tzia), Planhths, Agios Nikolaos, Makronhsos, Kasonhsi, Nhsoi foyrnoi, Samiopoyla, Gyaros, Agios Mhnas, Uymainaki, Uymaina, Glaronhsi, Kesiria, Uymaina, Alatonhsi, Megalos Anturvpofagos, Makronhsi, Syros, Mykonos, Kyunos, Neronhsi, Agauonhsi, Katsagani, Tragonhsi, Rhneia, Didymh, Koynelonhsi, Koynelonhsi, Noi xtapodia, Arkoi, Anydros, Dhlos, Aspronhsi, Patmos, Stroggylh, Marauos, Agreloyssa, Makronhsi, Kalobolos, Arefoysa, Piperi, Leicoi, Xiliomodi, Farmakonhsi, Tragonhsi, Makronhsi, Serifopoyla, Fragkos, Tryphth, Arxaggelos, Serifos, Stroggylh, Najos, Leros, Faradonhsia, Gaidoyronhsi, Paros, Biokastro, Agia Kyriakh, Boys, Donoysa, Filitzi, Skoylonhsi, Phganoysa, Ag. Nikolaos, Megalo Glaronhsi, Nhsida agia paraskeyh, Stroggylo, Epanv Fyra, Kalolimnos, Katv Fyra, Antiparos, Sifnos, Kalabros, Lebiua, Telendos, Epanv, Dryonhsi, Noi mayria, Noi mayria, N. Kinaros, Kopries, Glaros, Glarompi, Despotikon, Ag.kyriakh, Panteronhsi, Cerimos, Stroggylo, Koyfonhsion, Platy, Amorgos, Belopoyla, Katv koyfonhsion, Glaronhsi, Kvs, Nera, Liadi, Kitrianh, Keros, Sxoinoysa, Nikoyria, Safonidi, Krambonhsi, Boylgarhs, Hrakleia, Loympadiarh, Benetiko, Fidoysa, Anv Antikeri, Kimvlos, Katv Antikeri, Falkonera, Agriloy, Petalidi, Gramboyssa, Antimhlos, Ios, Polyaigos, Akrauion, Agios Eystauios, Mhlos, Agios Gevrgios, Sikinos, Stroggylh, Gyali, Nimos, Folegandros, Xondros, Symh, Astypalaia, Kardivtissa, Kalogeros, Anydros, Nisyros, Fvkionhsia, Fvkionhsia, Pergoysa, Gialeano, Katsagreli, Megalonhsi, Paxeia, Ligno, N xondrh, Pontikoyssa, Ofidoyssa, Thgani, Agia Kyriakh, Koynoypoi, Sesklio, Koyloyndros, Gaidoyronhsi, Thlos, Uhra (santorinh), Uhrasia, Nhsi, Megalos Adelfos, Nea Kamenh, Anafh, Palaia Kahmenh, Aspro, Agioi Ueodoroi, Xristianh, Xalkh, Stroggylh, Askania, Tragoysa, Nhsaki, Megalo Sofrano, Mikro Sofrano, Saria, Astakida, Astakidopoylo, Xamhlh (kamhlonhsi), Karpauos, Diboynia, Diboynia, Esvkastro, Makronhsi, Porionh, Armauia, Kasos, Pontikonhsia, Thnos, Andros, Kalymnos.

Youtube -


Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa



Topografische kaart Zuid-Egeïsche Eilanden

Zuid-Egeïsche Eilanden kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afonderlijke eilanden.
Zuid-Egeïsche Eilanden aantal keer bekeken: 1493

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Zuid-Egeïsche Eilanden

Zuid-Egeïsche Eilanden hoogtekaart DTM DEM


Relif: Hoogteklassen in procenten


Relif: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag

Landgebruik Zuid-Egeïsche Eilanden