Hotel op Shetlandeilanden vakantie Hotels op Shetlandeilanden booking.com



Youtube Shetlandeilanden

vorige eiland Lofoten Shetlandeilanden volgende eiland Orkney-eilanden

Booking.com

Beschrijving eilandengroep Shetlandeilanden

De Shetlandeilanden liggen in de Noordzee en behoren tot het land Groot Brittannie en bestaan uit maar liefst 100 eilanden (waarvan 16 bewoond). De eilanden liggen in het noorden van het land.
De oppervlakte bedraagt 1454 km2, ongeveer 3.6 keer zo groot als de Nederlandse Waddeneilanden. De kustlengte van alle eilanden samen bedraagt circa 1520 kilometer. Het aantal inwoners van alle eilanden samen is ongeveer 21992 (15 inw/km2).


De volgende eilanden zijn op deze eiland-website beschreven (zie onderstaande tabel):

NaamLiggingOpp. km2% opp.Inw.% inw.
1 Mainland ShetlandMidden - Centraal97066.7%1755079.8%
2 UnstNoord1188.1%6322.9%
3 YellNoord21314.6%9664.4%
4 FetlarNoordNoordOost402.8%610.3%
5 Papa StourWest80.5%680.3%
6 Muckle RoeMidden - Centraal171.2%1300.6%
7 WhalsayOost191.3%10614.8%
8 VailaWest2.80.2%20%
9 BressayOostZuidOost271.9%3681.7%
10 TrondraZuidZuidWest2.90.2%1350.6%
11 West BurraZuidZuidWest70.5%7763.5%
12 East BurraZuidZuidWest4.90.3%760.3%
13 FoulaWest140.9%380.2%
14 Housay - Out SkerriesOost1.50.1%500.2%
15 Bruray - Out SkerriesOost0.50%240.1%
16 Fair IsleZuidZuidWest80.5%550.3%
145421992


De gemiddelde hoogte van alle eilanden samen bedraagt 58 meter. Het hoogste punt van de gehele groep is 450 meter hoog met de naam Ronas Hill en bevindt zich op Mainland Shetland. Officiële toeristische informatie over de eilandengroep kan o.a. worden gevonden op Info Shetlandeilanden.

Andere eilanden in deze eilandengroep zijn (van noord naar zuid):
Balta, Uyea, Linga, Uyea, Hascosay, Lamba, Brother Isle, Bigga, Samphrey, West Linga, Linga, Papa Little, Vementry, Hildasay, Isle Of Noss, Papa, Oxna, South Havra, Mousa.

Ligging eilandengroep - archipel in Europa

Ligging van eilandengroep  in Europa


Topografische kaart Shetlandeilanden

Shetlandeilanden kaart

© OpenStreetMap-auteurs, CC-BY-SA.

Voor een grote plattegrond -kaart van de eilandengroep die de afzonderlijke eilanden.
Shetlandeilanden aantal keer bekeken: 3106

Geen geen score stars gemiddelde score: Geen geen score uit 0 stemmen.

Hoogtekaart van Shetlandeilanden

Shetlandeilanden hoogtekaart DTM DEM


Reliëf: Hoogteklassen in procenten


Reliëf: Hellingklassen in procenten




Klimaat: Temperatuur en Neerslag


Landgebruik Shetlandeilanden

 Natuur   560.14 km2 
 38.5% 
 Natte natuur   495.8 km2 
 34.1% 
 Landbouw   313.7 km2 
 21.6% 
 Stedelijk gebied   5.45 km2 
 0.4% 
 Infrastructuur   5.22 km2 
 0.4% 
 Gesteente-Zand   1.64 km2 
 0.1% 
 Water - Meren   40.3 km2 
 2.8%